Ostatnia wizyta: Obecny czas: 22 Gru 2024, 08:15


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiem że nie lubicie polityki
PostWysłany: 27 Sty 2012, 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2010, 14:10
Posty: 100
Tak było w Poznaniu:
http://www.youtube.com/watch?v=ri2Ef9so ... =endscreen


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Wiem że nie lubicie polityki
PostWysłany: 27 Sty 2012, 14:14 

Rejestracja: 23 Lis 2010, 22:50
Posty: 229
ad ACTA

moim zdaniem tu wcale nie chodzi o żadnych twórców. to tylko przykrywka i dlatego takie tłumy się buntują. chodzi o manipulację informacją. wiadomości publiczne podawały np. liczbę 100 000 uczestników demonstracji w Budapeszcie, a naoczni świadkowie, źródła tzw. niepubliczne mówiły o milionie! a co mówili ludzie na fb, czy youtube o Marszy Niepodl. , a co podawały media?
mam pewność, że ochrona dóbr intelektualnych nie ma tu nic do rzeczy.

a manipulacja informacjami nt. TV TRWAM? co komu przeszkadza, że ludzie chcą mieć taką TV? a jeśli personom unijnym nie spodoba się wolność w kulturze reggae'owej, uznaja tych ludzi za zbyt mało poddańczych? i zaczną zabierać koncesje związane z tymi instytucjami? wymyśli się jakieś pseudoprawo, jakąś ustawę, koncesję lub inne metaprawne twory i dawaj, tych mniej bojących się i bardziej świadomych do podziemia.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Wiem że nie lubicie polityki
PostWysłany: 29 Sty 2012, 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Mar 2011, 14:39
Posty: 377
Zgadzam się Chrzanko. A teraz trochę zmienię temat i to nic do Ciebie.
Odnośnie dzisiejszej Ewangelii:

Szatan wierzy w Boga (o czym pewnie zapominamy) - ale nie ma w nim miłości ani ufności.
Węszy, podejrzewa, oskarża, skłóca. Diabolos - z greckiego znaczy dzielić.
Jezusowi faryzeusze robili wyrzuty, że jada z nierządnicami, a iluż potem było na tej samej zasadzie oskarżanych.
Tak samo Jana Pawła posądza sie o konszachty z Masonami. Jeśli to nawet prawda, że sie z nimi spotykał. To bardzo dobrze. Z takiego papieża jestem dumna. z Ali Agcą też się spotykał. Tylko ktoś małego serca osądza po pozorach i wybiórczo.
JPII był za naszym wstąpieniem do Unii, także namawiał Chorwatów z Węgrami nie wiem jak było ale pewnie podobnie. domyślam się, że liczył, że wniesiemy do Unii wartości chrześcijańskie. Poza tym znając Polaków, pewnie wiedział, że gdy wolnośc i równość w Unii zostanie naruszona, to Polacy pokażą co potrafią. Myślę, że był dwa kroki do przodu, ale jak ktoś jest krótkowzroczny to ekscytuje się tym co powierzchowne i na tym poprzestaje.
Zacytuję tu wypowiedź z radia Wnet:

@R Damian Skiedrzyński
Jan Paweł II i Unia Europejska
Przeglądając różne komentarze internetowe zauważam wśród przeciwników integracji europejskiej zarzuty, że oto Jan Paweł II przyczynił się do tego, że istniejemy w strukturach okropnej organizacji jaką jest Unia Europejska.
Myśl zjednoczenia europejskiego funkcjonuje w myśli narodów Europy nie od dzisiaj. Chodzi tylko o to jak ma wyglądać to zjednoczenie. W myśl Jana Pawła II miało być to zjednoczenie przy wspólnie wyznawanych wartościach, które budowały kontynent europejski od ponad 2000 lat. Miało być do zjednoczenie na zasadach współpracy pomiędzy narodami i równym traktowaniu.
Jednak to co dzisiaj obserwujemy odbiega znacząco od tej myśli. Dzisiaj Europa jest podzielona i narzucana jest narodom ateistyczna lewacka antykultura, w której nie może być zjednoczenia i przed tym nasz papież ostrzegał. Można było także zauważyć jego zaniepokojenie kiedy nie zgodzono się wpisać słów o chrześcijaństwie do konstytucji UE. Myślę, że gdyby Jan Paweł II dzisiaj żył bardzo ostro wypowiadał się o UE. Gorszy błąd moim zdaniem popełnia Benedykt XVI, który takich słów nie wypowiada, ale z drugiej strony chwała mu za to, że podtrzymuje wszystkie inicjatywy naszego papieża.
UE jest moim zdaniem powinna być gwarantem ochrony naszej kultury między innymi przed putinowską Rosją, która moim zdaniem jest głównym burzycielem jedności europejskiej. Żeby ocalić UE trzeba skończyć z dyktatem wybranych czyli Niemiec i Francji. Jan Paweł II był również przeciwnikiem Europy dwóch prędkości.


Wypowiedzi papieża JP II o Unii:
Kościół nie może nigdy pozwolić na nadużywanie go do antyeuropejskiej demagogii oraz podsycania antyeuropejskich nastrojów. Dla zjednoczonej Europy nie ma bowiem alternatywy. Politycy chrześcijańscy mogą wnieść własny wkład w ten proces. Polega on na ukazywaniu nienaruszalnej godności każdej osobie ludzkiej. Na tej podstawie można zbudować europejską kulturę życia. Chodzi w niej nie tylko o to, by w Europie żyło się dobrze pod względem ekonomicznym i finansowym, lecz o to, by była ona zbudowana na fundamencie wartości, które przyczyniły się do jej wielkości. Chrześcijański polityk nie zrezygnuje z tego wszystkiego, czego uczy go jego wiara i co podsuwa mu jego własne sumienie
"

Jan Paweł II
przemówienie do parlamentarzystów austriackich,
Rzym, 23 marca 1997 roku.

"Rozszerzenie Unii Europejskiej na Wschód, a także dążenie do stabilizacji monetarnej powinny prowadzić do coraz ściślejszego wzajemnego powiązania narodów, przy zachowaniu tożsamości i historycznych tradycji każdego z nich, tak aby mogły dzielić się niejako dziedzictwem wartości, które ukształtowało się przy ich współudziale, a do którego należy godność człowieka, jego podstawowe i niezbywalne prawa, nienaruszalność życia, wolność i sprawiedliwość, zmysł solidarności i odmowa dyskryminacji kogokolwiek.


Jan Paweł II,
do korpusu dyplomatycznego akredytowanego przy Stolicy Apostolskiej.
10 I 1998

"Pragnieniem moim (..) jest to, by Europa suwerenna i wyposażona w wolne instytucje rozszerzyła się kiedyś aż do granic, jakie wyznacza jej geografia, a bardziej jeszcze historia. Jakże miałbym tego nie pragnąć, skoro inspirowana wiarą chrześcijańską kultura tak głęboko naznaczyła dzieje wszystkich ludów naszej Europy, ludów greckich i łacińskich, germańskich i słowiańskich."


Jan Paweł II,
Przemówienie w Parlamencie Europejskim w Starsburgu,
11 października 1988 roku

"Do prawdziwego zjednoczenia kontynentu europejskiego droga jest jeszcze daleka. nie będzie jedności Europy, dopóki nie będzie ona wspólnotą ducha. Ten najgłębszy fundament jedności przyniosło Europie i przez wieki umacniało chrześcijaństwo, ze swoją Ewangelią, ze swoim rozumieniem człowieka i wkładem w rozwój dziejów ludów i narodów. Nie jest to zawłaszczenie historii. Jest bowiem historia Europy wielką rzeką, do której wpadają rozliczne dopływy i strumienie, a różnorodność tworzących je tradycji i kultur jest jej wielkim bogactwem. Zrąb tożsamości Europy jest zbudowany na chrześcijaństwie. A obecny brak jej duchowej jedności wynika głównie z kryzysu tej chrześcijańskiej samoświadomości."

Jan Paweł II,
przemówienie do prezydentów siedmiu państw europejskich,
Gniezno, 3 czerwca 1Kościół nie może nigdy pozwolić na nadużywanie go do antyeuropejskiej demagogii oraz podsycania antyeuropejskich nastrojów. Dla zjednoczonej Europy nie ma bowiem alternatywy. Politycy chrześcijańscy mogą wnieść własny wkład w ten proces. Polega on na ukazywaniu nienaruszalnej godności każdej osobie ludzkiej. Na tej podstawie można zbudować europejską kulturę życia. Chodzi w niej nie tylko o to, by w Europie żyło się dobrze pod względem ekonomicznym i finansowym, lecz o to, by była ona zbudowana na fundamencie wartości, które przyczyniły się do jej wielkości. Chrześcijański polityk nie zrezygnuje z tego wszystkiego, czego uczy go jego wiara i co podsuwa mu jego własne sumienie"



Nie można zrozumieć tożsamości Europy bez chrześcijaństwa - powiedział Jan Paweł II w przemówieniu przed modlitwą Regina Caeli na placu św. Piotra w Watykanie.
- W tych dniach Europa przeżywa kolejny ważny etap w swej historii: dziesięć nowych krajów wstępuje do Unii Europejskiej. Dziesięć narodów, które już z racji kultury i tradycji były i czuły się narodami europejskimi, uzyskuje członkostwo tej Unii Państw - dodał.
Papież zaznaczył, że "jedność narodów europejskich, jeśli chce być trwała, nie może jednak dotyczyć tylko gospodarki i polityki". - Jak przypomniałem podczas mej pielgrzymki do Composteli w listopadzie 1982 r., dusza Europy i dzisiaj pozostaje zjednoczona, ponieważ odwołuje się do wspólnych wartości ludzkich i chrześcijańskich. Dzieje kształtowania się narodów europejskich szły w parze z ewangelizacją. Dlatego, mimo kryzysów duchowych, jakie naznaczyły życie kontynentu aż do naszych dni, nie można by zrozumieć jego tożsamości bez chrześcijaństwa - mówił Jan Paweł II.
Papież przypomniał o niemałym wkładzie Kościoła "w umocnienie jej jedności kulturalnej i duchowej, w szczególności poprzez specjalne synody dla Europy, w roku 1990 i 1999".

- Ożywcze soki Ewangelii mogą zagwarantować Europie rozwój zgodny z jej tożsamością, w wolności i solidarności. Tylko Europa, która nie usunie, lecz odkryje na nowo swe chrześcijańskie korzenie, może stanąć na wysokości wielkich wyzwań trzeciego tysiąclecia: pokoju, dialogu między kulturami i religiami, ochronie stworzenia - podkreślił Jan Paweł II i przypomniał, że "wszyscy wierzący w Chrystusa na Zachodzie i na Wschodzie wezwani są do wniesienia swego wkładu w to ważne przedsięwzięcie dzięki otwartemu i szczeremu dialogowi ekumenicznemu."





Aby zbudować nową Europę na trwałych fundamentach, nie można jedynie odwoływać się do interesów ekonomicznych, które czasem łączą, kiedy indziej jednak dzielą, lecz trzeba się oprzeć na autentycznych wartościach, mających podstawę w powszechnym prawie moralnym, wszczepionym w serce każdego człowieka. Gdyby Europa mylnie utożsamiła zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich z obojętnością etyczną i sceptycyzmem wobec nieodzownych wartości, weszłaby na niezwykle niebezpieczną drogę, na której prędzej czy później pojawiłyby się pod nową postacią najbardziej przerażające widma z jej przeszłości.

Wydaje się, że kluczową rolę w zażegnaniu tej groźby znów odegra chrześcijaństwo, które niestrudzenie wskazuje ludziom horyzont ideałów. Liczne elementy wspólne, łączące chrześcijaństwo z innymi religiami, dostrzeżone już przez Sobór Watykański II (por. dekret Nostra aetate), pozwalają stwierdzić ponad wszelką wątpliwość, że otwarcie się na transcendencję to żywotny wymiar egzystencji. Jest zatem konieczne, aby wszyscy chrześcijanie, żyjący w różnych krajach Europy, podjęli na nowo wysiłek dawania świadectwa. To oni winni ożywiać nadzieję na pełnię zbawienia, głosząc swoje orędzie, to znaczy Ewangelię czyli «dobrą nowinę» o tym, że Bóg przyszedł do nas i w swoim Synu Jezusie Chrystusie ofiarował nam odkupienie i pełnię życia Bożego. Mocą Ducha Świętego, który został nam dany, możemy wznosić oczy ku Bogu i wzywać Go poufałym imieniem «Abba» — Ojcze! (por. Rz 8, 15; Ga 4, 6).

To właśnie głoszenie nadziei pragnąłem wspomóc, proponując odnowienie na skalę «europejską» kultu tych trzech wielkich postaci kobiecych, które w różnych epokach tak bardzo przyczyniły się do wzrostu nie tylko Kościoła, ale całego społeczeństwa.

W tajemnicy świętych obcowania, jednoczącej Kościół ziemski z niebieskim, te święte nieustannie orędują za nami przed tronem Bożym. Jeśli zaś my będziemy usilniej ich wzywać, uważniej słuchać ich słów i wytrwalej naśladować ich przykład, z pewnością i w nas pogłębi się świadomość powszechnego powołania do świętości, skłaniając nas do większej ofiarności i konsekwencji.

Dlatego po dojrzałym namyśle i mocą mej władzy apostolskiej ustanawiam i ogłaszam niebieskimi Współpatronkami całej Europy przed Bogiem św. Brygidę Szwedzką, św. Katarzynę ze Sieny i św. Teresę Benedyktę od Krzyża, przyznając im wszelkie zaszczyty i przywileje liturgiczne, jakie zgodnie z prawem przysługują głównym patronom miejsc.


— List apostolski Motu Proprio ogłaszający św. Brygidę Szwedzką, św. Katarzynę ze Sieny i św. Teresę Benedyktę od Krzyża Współpatronkami Europy [1]

_________________
http://gdziebylbog-pytanieowiare.blogspot.com/


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Wiem że nie lubicie polityki
PostWysłany: 05 Lut 2012, 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2010, 14:10
Posty: 100
MEDIA O TYM MILCZĄ Islandczycy sprawili, że rząd, który aprobował pod dyktando światowej finansjery zubożyć islandzki naród zgodnie ze scenariuszem aktualnie "przerabianym" przez Grecję podał się w komplecie do dymisji! Główne banki w Islandii zostały znacjonalizowane i mieszkańcy zdecydowali jednogłośnie zadeklarować niewypłacalność długu, który został zaciągnięty przez prywatne banki w Wielkiej Brytanii i Holandii. Doprowadzono też do powołania Zgromadzenia Narodowego w celu ponownego spisania konstytucji. I to wszystko w pokojowy sposób. To prawdziwa rewolucja przeciw władzy, która doprowadziła Islandię do aktualnego załamania. Na pewno zastanawiacie się, dlaczego te wydarzenia nie zostały szeroko nagłośnione? Odpowiedź na to pytanie prowadzi do kolejnego pytania: Co by się stało, gdyby reszta europejskich narodów wzięła przykład z Islandii? Oto krótka chronologia faktów: Wrzesień 2008 roku: nacjonalizacja najważniejszego banku w Islandii,Glitnir Banku, w wyniku czego giełd zawiesza swoje działanie i zostaje ogłoszone bankructwo kraju. Styczeń 2009 roku: protesty mieszkańców przed parlamentem powodują dymisję premiera Geira Haarde oraz całego socjaldemokratycznego rządu,a następnie przedterminowe wybory. Sytuacja ekonomiczna wciąż jest zła i parlament przedstawia ustawę, która ma prywatnym długiem prywatnych banków (wobec brytyjskich i holenderskich banków) wynoszącym 3,5 miliarda euro obarczyć islandzkie rodziny na 15 lat ze stopą procentową 5,5 procent. W odpowiedzi na to następuje drugi etap pokojowej rewolucji. Początek 2010 roku: mieszkańcy zajmują ponownie place i ulice, żądając ogłoszenia referendum w powyższej sprawie. Luty 2010 roku: prezydent Olafur Grimsson wetuje proponowaną przez parlament ustawę i ogłasza ogólnonarodowe referendum, w którym 93 procent głosujących opowiada się za niespłacaniem tego długu. W międzyczasie rząd zarządził sądowe dochodzenia mające ustalić winnych doprowadzenia do zaistniałego kryzysu. Zostają wydane pierwsze nakazy aresztowania bankowców, którzy przezornie odpowiednio wcześniej uciekli z Islandii. W tym kryzysowym momencie zostaje powołane zgromadzenie mające spisać nową konstytucję uwzględniającą nauki z dopiero co "przerobionej lekcji". W tym celu zostaje wybranych 25 obywateli wolnych od przynależności partyjnej spośród 522, którzy stawili się na głosowanie (kryterium wyboru tej "25%u2033 - poza nieposiadaniem żadnej książeczki partyjnej - była pełnoletniość oraz przedstawienie 30 podpisów popierających ich osób). Ta nowa rada konstytucyjna rozpoczęła w lutym pracę, która ma się zakończyć przedstawieniem i poddaniem pod głosowanie w najbliższych wyborach przygotowanej przez nią "Magna Carty". Czy ktoś słyszał o tym wszystkim w europejskich środkach przekazu? Czy widzieliśmy, choćby jedno zdjęcie z tych wydarzeń w którymkolwiek programie telewizyjnym? Oczywiście - NIE! W ten oto sposób Islandczycy dali lekcję bezpośredniej demokracji oraz niezależności narodowej i monetarnej całej Europie pokojowo sprzeciwiając się Systemowi. Minimum tego, co możemy zrobić, to mieć świadomość tego, co się stało, i uczynić z tego "legendę" przekazywaną z ust do ust. Póki co wciąż mamy możliwość obejścia manipulacji medialno informacyjnej służącej interesom ekonomicznym banków i wielkich ponadnarodowych korporacji. Nie straćmy tej szansy i informujmy o tym innych, aby w przyszłości móc podjąć podobne działania, jeśli zajdzie taka potrzeba


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Wiem że nie lubicie polityki
PostWysłany: 06 Lut 2012, 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2010, 14:10
Posty: 100
http://www.youtube.com/watch?v=cul6u866 ... ture=share


Z mediów publicznych wyrzucono niemal wszystkich niewygodnych dziennikarzy, ograniczono możliwość rozwoju telewizji w internecie, zakazano wyborczych spotów i billboardów. Rząd chciałby zlikwidować Radio Maryja. Niezwykłe jest to, że władze wkurzyło stwierdzenie o jej totaliarnych metodach. Tymczase, to właśnie działania w sprawie mediów ekipy Tuska spełniają klasyczną definicję państwa totalitarnego.
Z TVP zostały wyeliminowane m.in. takie programy jak: „Misja specjalna" Anity Gargas", „Pod prasą" Tomasza Sakiewicza, „Bronisław Wildstein przedstawia", „Antysalon" Rafała Ziemkiewicza, „Warto rozmawiać" Jana Pospieszalskiego. Ponadto z mediów publicznych zostali usunięci m.in. Joanna Lichocka, Jacek Karnowski, Jacek Sobala, Katarzyna Hejke, Grzegorz Górny, Tomasz Terlikowski, Grzegorz Braun, Robert Kaczmarek, Dariusz Karłowicz. Tzw. nieznani sprawcy pobili dziennikarza Pawła Mitera.

Dziennik „Rzeczpospolita" został sprzedany w niejasnych okolicznościach i traci swój niezależny charakter. Cenzurowany jest nawet Internet. Media głównego nurtu mimo pozornej różnorodności w opisywaniu rzeczywistości zależne są od jednego ośrodka decyzyjnego.


Z mediów publicznych wyrzucono niemal wszystkich niewygodnych dziennikarzy, ograniczono możliwość rozwoju telewizji w internecie, zakazano wyborczych spotów i billboardów. Rząd chciałby zlikwidować Radio Maryja. Niezwykłe jest to, że władze wkurzyło stwierdzenie o jej totaliarnych metodach. Tymczase, to właśnie działania w sprawie mediów ekipy Tuska spełniają klasyczną definicję państwa totalitarnego.



Gdyby nie było Radia Maryja już byśmy uwierzyli, że własnej historii powinniśmy się wstydzić, że była ona pasmem draństwa i że to nie Niemcy, ale Polacy wymordowali Żydów, w Jedwabnem i gdzie indziej, a na Wołyniu wymordowaliśmy się sami. I że Niemcy z Wrocławia i Szczecina zostali wypędzeni, a Polacy z Polacy z Wilna i Lwowa byli szczęściarzami powracającymi do ojczyzny.

Bez Radia Maryja mielibyśmy głowy tak wyprane, jak pewien znany polityk lewicy, który kilka dni temu w przypadkowej rozmowie próbował mnie przekonać, ze Gross napisał w swojej książce za mało, bo naprawdę to większość Polaków za okupacji szmalcowała.

Bez Radia Maryja Unii Europejskiej trzeba by się tylko kłaniać i nie żądać od niej niczego, żeby się wobec niej nie wstydzić. Bo Polska to jest taki mały kraj i jak małe dziecko powinna się wstydzić. Bez Radia Maryja problemy polskiej wsi znalibyśmy wyłącznie z serialu "Ranczo".

Bez Radia Maryja już byśmy wszyscy wierzyli, że katastrofę smoleńską spowodowali pasażerowie a nie KGB.


Góra
Offline Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Moderator: puniek Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & intensys.pl